גמילה מהבדידות

בדידות היא אחד האתגרים הגדולים של בן האדם המודרני. זהו נושא שלא תמיד נוח לדבר עליו או לשתף לגביו. זהו נושא שהכאב שהוא מעורר באדם הוא מהקשים ביותר שאדם חש בימי חייו. חווית הבדידות אינה קשורה דווקא בשאלה "כמה חברים יש לי?" אלא דווקא בחלק חשוב במערכת היחסים של האדם עם עצמו ומכאן למערכת היחסים שהאדם מקיים עם הסביבה ומקרב אותה אליו.

גמילה מהבדידות היא תהליך עבודה, לימוד וריפוי שבו האדם לומד להכיר את החלקים באישיות שלו שמייצרים בתוכו את חווית הבדידות, חלקים שמבלי משים "טיפח" במהלך השנים כתגובה לסוגים שונים של לחץ סביבתי, מחסור בהזנה רגשית מתאימה לו ותחושה חוזרת שהעולם לא מצליח לראות אותו כמות שהוא בדיוק.

הבשורה החשובה היא שבדידות היא נושא שאפשר לשנות אותו, מתחילים מבפנים. הבשורה החשובה יותר אולי היא שבדידות היא נושא שחשוב לטפל בו, כי היא אחד מגורמי עיכוב הצמיחה של האדם, אחד ממחוללי הכאב הרגשי המשמעותיים והחמקמקים ביותר שללא שינוי בהם גוזלים מהאדם מקורות אנרגיה רגשית, יצירתית ורוחנית משמעותיים וחיוניים מאד.

ולכן אנחנו מקדישים כאן מידע, תהליך וכלי עבודה כדי לחולל שינוי משמעותי בנושא הבדידות, כדי להצליח להיגמל ממנה ולבנות לעצמנו חיים חופשיים ונעימים יותר, חיים בהם בדידות היא נושא שניתן לעבוד אתו, להקשיב לו, להתרפא ממנו ולהמשיך קדימה.

לעבודה עצמית עם קורס "נגמלים מהבדידות" שיצר ד"ר פיינשטיין, בתקופה זו ללא תשלום לחצו כאן

דילוג לתוכן