פחד מפני שפע

כלל בסיסי: דבר מה שחשוב לחיינו ואנחנו מעוניינים בו ולמרות זאת אינו בחיינו למרות שתיאורטית יכול לבוא לא מגיע משום שאנחנו פוחדים ממנו (או משום שזה לא נכון כרגע בשבילנו לקבל אותו אבל בזה לא  נעסוק כאן).

כרגע נצא מנקודת הנחה ששפע לא מגיע במלואו או אפילו בחלקו משום שאנחנו פוחדים, אפילו פוחדים ממנו מאד. מה נעשה אם שפע ממון יזרום אלינו באופן יום יומי? אנחנו באמת ערוכים לזה, רגשית? קרוב לוודאי שלא. שפע מפחיד כמו שכל סוג של שיטפון מפחיד אותנו. הקיים יותר מוכר, נוח וניתן לשליטה. כאשר יבוא שפע האם נוכל לחיות אתו נכון? האם אנחנו באמת מוכנים לשפע או שהוא מבהיל אותנו?

המציאות מוכיחה שפחד מנהל חלק גדול מהקשר שלנו עם כסף ושפע. התנהלויות כספיות נגועות בחשדנות רבה, במניפולציות, ברמאויות, בניצול חולשה, באווירה של מאבק, ביצירת מעמדות, בחרדה מפני צבירת חובות. הדבר מגיע עד למצבים קיצוניים בהם אנשים שפויים בדעתם שולחים יד בנפשם כשנכנסים לדרך ללא מוצא מבחינה כספית. משפחות נהרסות בשל סכסוכים כספיים כמו גם חברויות של שנים רבות. פשע רב סובב כסף ואפילו צורות הפשע החמורות והמזעזעות ביותר.

כיום כסף אסוציאטיבי, כמעט אצל כל אדם ובכל עיסקה, תשלום ורכישה, בפחד כזה או אחר, מה שהופך את ענייני השפע והכסף לחולניים, מזיקים ואף מסוכנים.

כדי להתחבר לשפע הטבעי שלנו עלינו להכיר את הפחד שקשור כיום לכסף ולעשות עבודה כדי לצמצם אותו ככל הניתן, אחרת לא יהיה בידינו לשחק, ליצור, לאלתר, ליהנות ולהתפתח עם כסף. הפחד לא ייאפשר לנו את זה ונישאר באותו מקום.

דילוג לתוכן