ציור אינטואיטיבי: כלי התחברות לשפע

ציור אינטואיטיבי הוא טכניקה שמובילה את האדם לפגוש, בעת העבודה עם הטכניקה ובהמשך גם מעבר לזמנים האלה, את הכוחות היצירתיים הטבעיים והגולמיים שבו ולעשות בהם שימוש חופשי ללא מגבלה וללא מעצורים. העבודה עם ציור אינטואיטיבי מאפשרת לרגשות לזרום באופן שוטף, ללא קשר למהות שלהם או למשמעות שלהם, דרך המדיום היצירתי ובכך גם לעבור תהליך של שחרור, פורקן, ריפוי וטרנספורמציה.

בעת העבודה עם ציור אינטואיטיבי האדם מתחבר אל השפע הטבעי שלו מכמה היבטים:

ראשית החוויה היצירתית מובילה לתחושות ייחודיות בהן קיימים אינספור ערוצי ביטוי ושהגישה אליהם קלה, נוחה, מעשית ומידית וזו אחת מחוויות השפע היסודיות.

שנית, מכיוון ששפע מאופיין בין השאר בהתחברות האדם אל ה"יש" שלו, הציור האינטואיטיבי מהווה כלי מסייע בכך, דרך יצירת מפגש אינטימי ולא מצונזר או מעומעם בין האדם לבין התוכן הפנימי המבעבע בו, גם התוכן אליו הוא מתקשה להתחבר בדרך כלל. באופן הזה ציור אינטואיטיבי מקרב את האדם יותר ויותר אל ה"יש" שלו.

שלישית, מכיוון ששפע בא לידי ביטוי כ"הרחבת היש" הציור האינטואיטיבי מוליך את האדם לא רק לפגוש את הקולות האותנטיים והמקוריים בתוכו ("מפגש עם היש") אלא גם מעניק לו אמצעים להרחיב את ביטוי אותם קולות באופן שאין לו מגבלה או הסתייגות. ציור אינטואיטיבי מהווה למעשה "אימון שפע" שמפגיש את האדם עם היכולת לחוות שפע, לגעת ב"יש" שלו ולגלות את הדרך להרחיבו ללא סוף.

דילוג לתוכן