טיפול בהפרעות כפייתיות (OCD)

הפרעה כפייתית OCD היא אחת ההפרעות הטורדניות והמתסכלות מבין תופעות החרדה. 
האדם המתמודד עם OCD סובל מ"לופים" חוזרים ונשנים של נושא אחד או שניים שלא מפסיקים לצבוע את מציאות המחשבות שלו בדאגה, חששות, לחץ ואי שקט.
פעמים רבות כדי לנסות ולהקל על הקושי הכרוך בכך נוקט האדם בפעולות טקסיות חוזרות שדרכן אותם מחשבות חוזרות אמורות קצת להירגע (שטיפת ידיים, בדיקות חוזרות ונשנות, אמירות מסוימות שתפקידן "לבטל" את המחשבות ועוד).

טיפול פסיכו-קראטיבי מתייחס להפרעה כפייתית-טורדנית כאל מצב בו אנרגיה מנטאלית "תקועה" בראשו של האדם ולא משתחררת משם ושהדבר שיש לעשות הוא לאפשר לה לנוע מהמרחב החושב והמרגיש אל המימד היוצר והמבטא.
לרוב "מאחורי" המחשבות הטורדניות ישנו כאב או תסכול שאינו מודע ואינו מדובר. התהליך הפסיכו-קראטיבי והתרגילים האבחוניים-טיפוליים שבו מאפשרים לתכנים הלא מודעים האלה אט אט להתגלות וכך ניתן לעשות להם עיבוד מחודש ובהדרגה להקל על העומס שאותו קונפליקט שקט גורם לאדם.

מעבר לכך, תוך כדי התהליך הפסיכו-קראטיבי מתרחשת למידה כיצד לתעל את האנרגיה המנטאלית שתקועה בראשו של האדם במצב כזה, לעבר ביטוי רגשי-יצירתי מידי, בדרך כלל דרך תרגילי כתיבה עוקפי ביקורת והיגיון ולעתים דרך כלים נוספים. האדם לומד כך כיצד "להיגמל" מהנטייה להימצא במצב קבוע של מחשבות טורדניות ואת הכוח שלהן, שהיה אצור בתוכו הוא לומד לנייד לעשייה מיטיבה ומשנת חיים.

אני שמח לעדכן שלא מעט אנשים שטיפלתי בהם, במצב זה, חוו שיפור משמעותי. הדבר נכון ואף ברמת שיפור גבוהה במיוחד בקרב ילדים ובני נוער. 

לתיאום שיחת אבחון והערכה ראשונים עם ד"ר פיינשטיין כתבו הודעה ל0536200370

דילוג לתוכן