"זה חזק ממני, ואין לי אופציה לסרב לזה"

החוויה הזו, חוויה ייחודית וחזקה מאין כמוה, אופיינית מאד לאנשים שבחרו, בוחרים או יבחרו את נתיב השליחות בחייהם.
חוויה זו היא חלק ממה שהופך מצב של שליחות ל"גדול מהחיים" ומסביר חלק גדול מהבחירות ומההתנהגויות של אנשים מסוימים, שבשביל רבים אחרים ייתפסו לעתים כ"מוזרים" ואפילו כ"קיצוניים".

באנגלית המילה "שליחות" היא CALLING. קריאה פנימית. חוויה חזקה שמשהו, או "מישהו" קורא לך מבפנים ואין לך יותר אפשרות להתעלם מהקריאה הזו. הקריאה הזו נועדה לך ורק לך, היא חזקה ומתחזקת עם הזמן והיא מסמנת נתיב ברור שיש בו מספר פעולות יוצאות דופן שהאדם נקרא לעשות, פעולות שבאופן רגיל הוא, ורוב האנשים האחרים יבחרו שלא לקחת בהן חלק עקב הסיכונים ואי הודאות הרבים שכרוכים בזה.

האדם שהוא שליח הוא אדם שמתמסר לקריאה פנימית אותה הוא חווה כ"חזקה ממנו" אך בו זמנית יש בו את מידת התובנה והאחריות לגבי הנחיצות של אותו עניין והערך החיובי הפוטנציאלי שלו. הביטוי "זה חזק ממני" אינו בא לתרץ בחירות כאלה או אחרות ואינו בא לצמצם כהוא זה את האחריות של אותו אדם על הבחירות שיעשה החל מאותו רגע ואילך. אך אותו ביטוי הוא זה שיישא אותו מעבר למשוכות רגילות, מעבר לקשיים משמעותיים, מעבר להשלכות רבות אותן ייאלץ לפגוש, בשל החלטותיו ופעולותיו במסגרת אותה שליחות אליה הוא נקרא.

כאשר הדבר קורה, אין לאדם, למעשה "לאן לברוח" מאותה קריאה פנימית.
הוא לבטח ינסה תחילה להתעלם או להתכחש לדחפים החדשים שבוערים בו, אך כשיתעורר בבוקר יבין שהוא מתעורר לא רק ליום חדש, אלא לעוד יום בו השליחות "תנדנד" לו ללא הרף ולא תאפשר לו להתעלם ממנה.

בלעדי אותה חוויה של "זה חזק ממני" (וזה לא באמת "חזק" מהאדם, זה רק עוקף את החולשות הרגילות שלו ומציב בפניו תמונה בהירה ממנה אינו יכול להתחמק) אותה שליחות לא תוכל לצאת לפועל. המחסומים וההרגלים הרבים ימנעו כל צעד לכיוון השינויים מרחיקי הלכת שיתרחשו ממימוש אותה שליחות. אי הודאות והפחדים (האמתיים או המדומיינים) מפני השלכות לא נעימות פוטנציאליות של הליכה בעקבות אותה שליחות יהוו משקל נגד מספיק גדול שיבלום כל מהלך שנוי במחלוקת, חריג או לא מחובר לקונצנזוס הקיים.

ומה שיפה ומתוק באותה חוויה של "זה חזק ממני" הוא שלא ניתן "להזמין אותה".
היא מגיעה ממפגש לכאורה "לא צפוי ומקרי" בין תהליכי הצמיחה של אותו אדם ונסיבות מסוימות שמתרחשות בעיתוי מאד מסוים. החיבור הזה מוליד באדם תחושה חדשה וחזקה שמזמינה אותו להצטרף למסע שליחותו, מסע שהתוצאות שלו לחלוטין לא צפויות מראש, אך ברור שיהיה מרתק, מפתיע, מרגש ומשנה חיים, לא רק של אותו אדם, אלא של אחרים, שיושפעו מהמעשים, היוזמות, היצירה והביטוי שיבואו עם אותה שליחות ספציפית.

 

דילוג לתוכן