הדרכת הורים

פעמים רבות (למעשה, מרבית הפעמים) קשיים אצל ילד או נער הם שיקוף של קושי כזה או אחר אצל הוריו, קושי שפעמים רבות אינם מודעים לו.
הורים רבים אינם מודעים ליכולת הגבוהה שלהם להשפיע על ילדיהם, הן במובן החיובי של העצמה, טיפוח, הענקת ביטחון עצמי, אהבה, חיבה, גבולות, הדרכה, תמיכה וכו והן במובן השלילי, לעתים מתוך כוונה טובה, כאשר האופן בו הם נוהגים בילדם ומתייחסים אליו אינו מותאם באמת לצרכיו האותנטיים.

לכן, פעמים רבות אני מטפל בילדים ובבני נוער "דרך הוריהם" ומסייע להורים לייצר במרחב המשפחתי את האווירה ואת התנאים בהם הילד/נער יוכלו למצוא את מקומם באופן מתאים יותר למי שהם באמת. פעמים רבות, לאחר תהליך שבדרך כלל אינו ממושך, במידה ויש שיתוף פעולה סביר מצד ההורים, אנחנו חוזים בשינויים משמעותיים, שלעתים נתפסים בחזקת "נס". 

חשוב להבהיר: הורים שזקוקים להדרכה והכוונה כדי לסייע לילדיהם אינם "הורים רעים" וגם אינם "אשמים". הורים בד"כ עושים כמיטב יכולתם ולעתים הם לא מודעים לכך שעם חלק מילדיהם נדרשת גישה קצת שונה ונדרשים כלים שאינן מוכרים להם. זה המקום בו אני יכול לסייע להורים באופן משמעותי ולהוביל אותם למצב בו יעניקו לילדיהם את הדרך לשיפור בחלק גדול מהקשיים והסימפטומים שהם מציגים בפניי.

אנחנו בדרך כלל מתחילים מפגישה אחת להערכה ואבחון המצב המשפחתי ומצב הילד ומשם מחליטים אם ממשיכים לתהליך הדרכת הורים.

לפרטים נוספים ותיאום פגישה לחצו כאן

דילוג לתוכן