הבית שלנו: תנועה להעצמה אזרחית ולבנייה מחודשת של מציאות שמתפרקת

"הבית שלנו" היא תנועה שמתהווה כתגובה לאירועים המורכבים שפוקדים את ישראל ואת העולם כולו. מטרת התנועה לספק לתושבים מקום שבו יוכלו להתעצם, לקבל תמיכה, כלים להתמודדות עם התהליכים האינטנסיביים, כלים להגן על עצמם, לשמור על איזון רגשי בתקופה הזו ואף לקחת חלק בשיקום פני החברה והמדינה אל מול קריסת המערכות שמתגלית יותר ויותר עם הזמן.

התנועה תתמוך ותסייע בכל מה שמשרת את המטרות שלה וכל מה שמאפשר לאזרחים ליצור עבור עצמם מציאות בריאה שמושתתת על עקרונות חופש, אהבה וחמלה. ניהול התנועה יתבסס בעיקר על אוריינטציה של אנרגיה נשית (עבודת צוות, העצמה, טיפוח)

יעדים ראשונים:
1. הקמת רשת של קבוצות "רחם ביתי" ברחבי המדינה.
"רחם ביתי" הוא סוג של חוג בית שבו מקיימים מפגשי תמיכה, שיתוף, סיוע, הקשבה ואחריות הדדית. ד"ר פיינשטיין מקיים תהליכי הכשרה מזורזים למנחי "רחם ביתי" ומעקב בהמשך הדרך כדי להפוך את הקבוצות האלה למוקדי העצמה והשתייכות.
2. הקמת "חממה להגשמת חלומות לשירות ציבורי".
כל מי שיש לו חלום או רעיון לסיוע לציבור אך אינו יודע כיצד לממש או "להוריד לקרקע". יחובר לאנשים שמיומנים ביישום ובפרקטיקה מעשית כדי לאפשר לחלום הזה להפוך למציאות, ובכך להעניק לציבור עוד אפיק לקבלת שירות מסייע וגם למספק השירות הזדמנות להגשים חלום.
3. הקמת רשת מטפלים ורופאים שליבם מצוי במקום הנכון
תקופה זו מתאפיינת במשבר אמון עמוק מאד, לחלק לא קטן מהציבור, עם מערכת הרפואה הרגילה. מקרים רבים של הפרת זכויות אדם על רקע ניסיון לכפות השתתפות בניסוי או לעבור בדיקות כתנאי לטיפול רפואי. במצב הזה אנו זקוקים לכמות הולכת וגדלה של רופאים ומטפלים שאינם עושים סלקציה וששמרו את ליבם במקום הנכון, זה שמטפל בכל אדם ללא קשר לשום תנאי או מצב.

דילוג לתוכן