הערכת כשירות לשירות צבאי

במדינת ישראל הגיוס לצה"ל הוא בחזקת חובה חוקית. מדובר בחלק מהאופי התרבותי הנוכחי של המדינה וחלק בלתי נפרד ממסלול החיים של אנשים רבים, מסלול שבו לאחר סיום לימודים על יסודיים מצטרפים נערים ונערות לשירות של 2-3 שנים שבו ימלאו תפקידים כאלה או אחרים במסגרת צה"ל.

מבחינה נפשית, לא כל אחד מתאים לשירות צבאי וישנם כאלה שאף עלולים להינזק ממנו.
לעתים חוסר ההתאמה מזוהה בזמן על ידי גורמי האבחון בצבא אך לא אחת קורה שבמערכת גדולה שכזו נקלטים לשירות צבאי גם כאלה שמבחינה נפשית לא יכולים לעמוד בדרישות הנוקשות והתנאים של מערכת צבאית. במקרה הזה אותה תקופה של שהייה ופעילות במסגרת הצבא מעמידים את האדם בסיכון להחמרה בקשיים רגשיים, העצמת חרדות ודיכאון ואף חוויות של טראומה ופוסט טראומה. לעתים גם הסיכון הוא אף חמור מכך.

כאשר פונים אליי להערכה פסיכיאטרית לכשירות לשירות צבאי אני בודק, בכלים פסיכיאטריים, את המצב הנפשי בכללותו, כולל את הכוחות הרגשיים לעמוד בלחצים ובדרישות של מערכת צבאית על כל מרכיביה מבחינה חברתית, הריחוק מהמשפחה, הדינמיקה האנושית שמייחדת ארגון כמו צבא וכמובן את השאלה האם חוויה שכזו עלולה לפגוע יותר מלהועיל, הן לאדם עצמו והן לסביבתו. איני עושה "הנחות" בבדיקה ואיני מבטיח מראש שום דבר.
אך אם אני מתרשם שקיימת סכנה לפגיעה, קושי בלתי סביר או החמרת מצוקה רגשית קיימת אני מפרט זאת במכתב ההערכה לרשויות הצבא.

התהליך כולל פגישה להערכה ואבחון  + מכתב מפורט עם אבחון והערכה לגבי כשירות לשירות צבאי.
עלות: 1800 ש"ח.

לתיאום יש לשלוח הודעת ווטצאפ ל0536200370.

 

דילוג לתוכן